Exact Systems Norwid Częstochowa, po tym jak w ostatnim meczu w 2022 roku pokonał 3:1 Legię Warszawa, został nowym liderem Tauron 1. Ligi.

21 grudnia siatkarze częstochowskiego Norwida podejmowali w Hali Sportowej Częstochowa Legię Warszawa. Po czterosetowym pojedynku gospodarze dopisali do swojego konta trzy cenne punkty, które sprawiły, że zakończyli pierwszą część rundy zasadniczej na 1. miejscu tabeli Tauron 1. Ligi. Błękitno-granatowi zakończyli tę część rozgrywek z bilansem 12 zwycięstw i tylko 3 porażek.

- Jestem bardzo dumny z naszego zespołu. Miło wkraczać w Nowy Rok jako lider. Chłopaki wykonali niesamowitą pracę, która przełożyła się na aktualne miejsce w tabeli. Pamiętamy jednak, że to dopiero połowa sezonu i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Serdecznie zachęcamy Państwa do dalszego kibicowania i wspierania naszej drużyny. Wasze wsparcie jest dla nas nieocenione i cieszymy się, że mamy takich wspaniałych kibiców i że jest nas coraz więcej w hali. Już 5 stycznia rozegramy kolejny mecz domowy na który serdecznie zapraszammówi Lesław Walaszczyk, członek zarządu KS Norwid Częstochowa.

5 stycznia meczem Exact Systems Norwid Częstochowa — Krispol Września zostanie zainaugurowana 16. kolejka Tauron 1. Ligi. Zespoły spotkają się na parkiecie Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.30.

Koszt wstępu to 10 zł, dzieci do 15. roku życia wchodzą za darmo. Mecz transmitowany będzie również na kanale Polsat Sport.

fot. Exact Systems Norwid

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę