Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa na zakończenie pierwszej rundy żeńskiej ekstraklasy pokonały w piątek, 16 grudnia we własnej hali 3:1 AZS ANS Łomża.

W pierwszej grze liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko pokonała bez większych problemów 3:0 Annę Żerańską. Najwięcej emocji przyniósł drugi pojedynek, w którym Anastasiya Dymytrenko przegrała w pięciu setach z byłą zawodniczka AZS-u Częstochowa, brązową medalistkę Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej Magdaleną Sikorską. Przy stanie 2:1 Dymytrenko przegrywała w czwartym secie 3:9, ale zdołała doprowadzić do wyrównania (9:9). Niestety nie poszła za ciosem i pojedynek toczył się dalej. W decydującym secie częstochowska tenisistka przegrywała 6:9, następnie prowadziła 10:9, 11:10, ale ostatecznie przegrała do 11.

W trzeciej partii Roksana Załomska nie dała szans Weronice Łubie-Arniście. W czwartej grze Tetyana Bilenko pokonała również 3:0 Magdalenę Sikorską.

Podopieczne Joanny Narkiewicz pierwszą rundę tego sezonu kończą na czwartym miejscu z dorobkiem 13 punktów i szansami na grę w fazie play off.

Bebetto AZS UJD Częstochowa – KU AZS ANS Łomża 3:1

Wyniki gier: Tetyana Bilenko – Anna Żerańska 3:0 (11:1, 11:1, 11:3), Anastasiya Dymytrenko – Magdalena Sikorska 2:3 (11:6, 11:8, 7:11, 9:11, 12:14), Roksana Załomska – Weronika Łuba-Arnista 3:0 (11:7, 11:1, 11:5). Tetyana Bilenko – Magdalena Sikorska 3:0 (11:8, 11:6, 11:9)