Lekkoatleci CKS Budowlani wywalczyli sześć medali podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego w biegach przełajowych, które odbyły się w Bytomiu.

W imprezie wystartowało ponad 370 uczestników, wśród nich 24 zawodników CKS Budowlani Częstochowa. Biegacze rywalizowali w kategoriach wiekowych: U12, U14, U16, U18, U20 oraz na różnych dystansach. Częstochowianie wywalczyli 6 medali (1 złoty, 4 srebrne, 1 brązowy). Najlepiej spośród reprezentantów Budowlanych spisał się Michał Piątek, który na dystansie 3000 m w kategorii U20 zdobył złoty medal. W tej samej kategorii Anna Lizińska również na dystansie 3000 m zajęła 2.miejsce, a Olga Droś finiszowała na 5. pozycji.

W kategorii U18 w biegu na dystansie 3000 m Klaudia Wrzosowska zdobyła srebrny medal wśród kobiet, a wśród mężczyzn również srebro przypadło Mateuszowi Majewskiemu. Piąte miejsce w biegu na dystansie 2000 m zajęła Hanna Bigdowska. Piąty linię mety w biegu na dystansie 4000 m minął Radosław Porada.

W kategorii U16 w biegu na dystansie 1000 m trzeci był Dawid Banasiak, a wśród dziewcząt Nadia Łągiewka zajęła. 14 pozycję. W tej samej kategorii wiekowej tylko na dystansie 2000 m Nadia Mizgała była 4. Tuż za podium uplasował się również Hubert Woźniak.

W kategorii U14 w biegu na dystansie 800 m zawodniczki CKS zajęły: 12. miejsce - Zuzanna Pietrasińska, 13. miejsce - Maja Gradoń, 15. miejsce - Jessica Rakowska, 19. miejsce -  Emilia Majewska.

W kategorii U12 w biegu na dystansie 1000 m doskonale zaprezentował się Wiktor Wala, zdobywając srebrny medal. W tym samym biegu Mateusz Pędziwiatr był 7, Ignacy Całko - 20, a Miłosz Piasecki - 38.

W tej samej kategorii dziewczęta miały do pokonania 800 m. Na piątym miejscu uplasowała się Jagoda Trybuła, 8 była Emilia Kołdon, 9 - Paulina Deska, 11 - Amelia Młynarczyk, 15 -Gloria Zielska.

W najbliższą sobotę, 26 listopada w Olesie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w kategorii U18, U20 i seniorów. W imprezie wystartuje 11 zawodników CKS.