5 listopada, kilka godzin przed meczem z Wisłą Płock kierownictwo częstochowskiego Rakowa poinformowało, że nowym sponsorem strategicznym klubu będzie grupa Tauron.

Zgodnie z umową logotyp spółki skarbu państwa pojawi się na plecach i rękawku koszulki meczowej zawodników pierwszej drużyny, na materiałach reklamowych podczas domowych meczów Rakowa, a także w mediach społecznościowych klubu.

- To wielki dzień dla naszego klubu. Podpisujemy umowę sponsorską, na mocy której grupa Tauron stała się sponsorem strategicznym klubu. To wielka rzecz i kolejny krok w rozwoju naszego klubu. W Rakowie stawiamy na rozwój każdego dnia i żmudnie podążamy do przodu, patrząc coraz śmielej w przyszłość. Parę lat temu jeszcze ciężko byłoby pomyśleć, że tak wielka firma stanie się naszym strategicznym sponsorem. Dziś jest to realny fakt, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Z mojej strony ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób w ten proces, a w szczególności dla prezesa Pawła Szczeszka za wiarę w nasz klub oraz chęć wspierania go. Myślę, że wspólnie przyniesiemy wiele radości, nie tylko kibicom z Częstochowy, ale również wielu fanom w całej Polsce - mówił na konferencji prasowej prezes Rakowa, Adam Krawczak.

Grupa Tauron to największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce. Zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej oraz ciepła, będąc największym dostawcą w województwie śląskim. Tauron od lat wspiera polski sport i propaguje pozytywne wartości, angażując się w wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i charytatywnym.

- Grupa Tauron czuje się w obowiązku i chce wspierać sport. Wspieramy również inne przedsięwzięcia, ale skupię dzisiaj na sferze na sportowej, bo uważam, że to jest bardzo ważne. Robimy to z absolutną satysfakcją bez żadnego przymusu. Czujemy, że tak powinniśmy robić i jesteśmy z tych działań dumni. Patrząc na nasze ambicje i aspiracje bycia liderem polskiej energetyki, to z kim współpracować, jak nie z liderem tabeli Ekstraklasy. Mówię to jako kibic Rakowa Częstochowa oraz mieszkaniec tego miasta. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jest to najlepszy projekt, z jakim kiedykolwiek miałem styczność. To stabilna postawa drużyny, wspaniałe sukcesy sportowe oraz ciągła czołówka. Bardzo dziękuję klubowi, pani poseł i myślę, że z takimi kibicami sukces jest gwarantowany, a klubowi i kibicom życzę wielu emocji, które nas czekają - powiedział Paweł Szczeszek, prezes grupy Tauron.

fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę