Kajetan Kupiec obok Franciszka Karczewskiego będzie tworzyć formację juniorską częstochowskiego Włókniarza w sezonie 2023.

Zawodnik urodził się 9 grudnia 2005 roku i pochodzi z Tarnowa. Do Włókniarza dołączył w sezonie 2020. Jego pasją są także wyścigi na motocyklach "PitBike". W pierwszym roku startów w barwach częstochowskiego klubu ścigał się głównie w cyklu Pucharu Ekstraligi 250cc.

Pod koniec marca 2021 wspólnie z Franciszkiem Karczewskim zdał w Lesznie egzamin na licencję "Ż", dzięki  czemu mógł startować w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Częstochowianie sięgnęli wówczas po złoty medal w tych rozgrywkach. W 2022 roku w składzie z Kajetanem Kupcem zdobyli srebro.

W minionym sezonie Kupiec startował także w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, gdzie w 11 spotkaniach wykręcił średnią biegową na poziomie 1,500.

- Po całym sezonie jestem już obyty z drużyną, z atmosferą oraz tym co się dzieje podczas meczu ekstraligowego. Myślę, że ta dawka stresu będzie w przyszłym roku dużo mniejsza w moim przypadku, ponieważ poznałem ligę i wiem jak to wszystko wygląda – mówił po częstochowskim finale DMPJ Kupiec.

fot. www.wlokniarz.com

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę