Obok Franciszka Karczewskiego i Kajetana Kupca w formacji juniorskiej częstochowskiego Włókniarza na sezon 2023 znalazł się także Kacper Halkiewicz.

Halkiewicz jest wychowankiem częstochowskiego klubu i pierwszym miniżużlowcem w historii Włókniarza. Urodził się 6 stycznia 2007 roku. Licencję MŻ uzyskał w kwietniu 2018 roku i szybko stał się jednym z najlepszych zawodników w naszym kraju w tej dziecięcej odmianie speedwaya. Największy sukces w miniżużlu osiągnął w 2020 roku, kiedy to w Gdańsku zajął ósmą lokatę w Pucharze Europy w klasie 85cc.

W 2021 roku przeniósł się na normalny tor i uzyskał licencję w klasie 250cc. Ścigał się wówczas w rozgrywkach o Puchar Ekstraligi, gdzie w niektórych zawodach meldował się na podium.

Od sezonu 2022 jest posiadaczem profesjonalnego certyfikatu "Ż". Debiutował 11 maja na torze w Opolu, gdzie w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wywalczył 10 punktów. Pod koniec czerwca zaliczył jednak fatalny w skutkach upadek na torze w Zielonej Górze, po którym pauzował ponad 2 miesiące.

Po powrocie na tor wspólnie z kolegami z zespołu sięgną po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ponadto dwukrotnie zwyciężył w Turniejach Szkoleniowych na torze w Częstochowie. Pod koniec października w Rybniku wywalczył także tytuł Indywidualnego wicemistrza Śląska juniorów.

fot. www.wlokniarz.com

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę