Lekkoatleci CKS Budowlani zdobyli dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbyły się 26 listopada w Oleśnie.

W tym roku do Olesna przyjechało ponad 600 biegaczy z całej Polski, aby rozegrać walkę o medale w 94. edycji Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Wśród uczestników było również 11 lekkoatletów CKS Budowlani, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych (U18, U20, seniorzy). W kategorii U20 brązowym medal zdobył Michał Piątek, który rywalizował w biegu na dystansie 3 km.

- Michał przez większą część dystansu biegł na drugiej pozycji i kiedy wydawało się, że wywalczy srebro, tuż przed metą zaliczył groźnie wyglądający upadek, zahaczając nogą o sztuczną przeszkodę. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało i zdołał jeszcze odeprzeć atak rywali w walce o trzecią pozycję - relacjonuje Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

Brązowy medal zdobyła również drużyna seniorów w składzie: Oliwier Mutwil, Rafał Formicki, Dominik Klimek, Rafał Nowak, która startowała na dystansach 4 i 8 km. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były miejsca indywidualne. I tak Oliwier Mutwil w biegu na dystansie 4 km uplasował się tuż na podium, piętnasty w biegu na 8 km był Rafał Formicki, trzydzieste trzecie miejsce zajął Dominik Klimek, a trzydziesty czwarty był Rafał Nowak.

W kategorii U20 na dystansie 4 km startowały z kolei Anna Lizińska i Olga Droś. Pierwsza z nich zakończyła rywalizację na siódmej pozycji, a druga była dwudziesta.

W kategorii U18 na dystansie 2 km Hanna Bigdowska zajęła piętnastą lokatę. Siedemnasta w biegu na 3 km była siedemnasta. Dwudzieste miejsce w biegu na 5 km przypadło Radosławowi Poradzie, a Mateusz Majewski dystans 3 km pokonał jako trzydziesty szósty.

W klasyfikacji drużynowej U20 zawodnicy CKS (Piątek, Lizińska, Droś) sklasyfikowani zostali na piątej pozycji.