Kijkarze Nordic Team Częstochowa zdobyli 10 medali podczas finałowego etapu Enea Polish Nordic Walking Cup w Potęgowie i zostali drużynowymi wicemistrzami Polski.

Zawodnicy rywalizowali na na dystansach 5-ciu i 10-ciu kilometrów. Reprezentanci Nordic Team Częstochowa zdobyli 3 złote (Tomasz Marczak - dwukrotnie i Daniel Wojtasiński), 5 srebrnych (Wiktoria Sapuła - dwukrotnie, Daniel Wojtasiński, Magdalena Rajek, Agnieszka Dybeł) oraz 2 brązowe medale (Magdalena Rajek i Małgorzata Niedźwiecka).

W klasyfikacji drużynowej częstochowianie uplasowali się na drugim miejscu na dystansie 5-ciu kilometrów oraz czwartym na dystansie 10-ciu kilometrów.

Po dziesięciu etapach Pucharu Polski (Koszalin, Mielno, Kolbuszowa, Polanica Zdrój, Murowana Goślina, Wągrowiec, Sędziszów Małopolski, Latoszyn, Szaflary, Potęgowo) częstochowska ekipa została po raz kolejny drugą drużyną w Polsce. Indywidualnie częstochowscy kijkarze zdobyli sześć Pucharów Polski (Agnieszka Dybeł, Daniel Wojtasiński oraz na dwóch dystansach - Tomasz Marczak i Wiktoria Sapuła). Na drugim stopniu podium stanęli Małgorzata Niedźwiecka, Nadia Kolarska, Marcin Cieśluk i Daniel Wojtasiński, a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Rajek.