Drużyna CKS Budowlani triumfowała w Mistrzostwach Województwa Śląskiego w lekkiej atletyce w kategorii U12, które odbyły się na stadionie przy ul. Dąbrowskiego.

W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci z rocznika 2011 i młodsi. W ponad 300-osobowej stawce uczestników z 28 klubów woj. śląskiego wystartowała liczna grupa zawodników CKS Budowlani. Spośród 14 konkurencji wygrali aż sześć, dorzucając jeszcze 3 srebrne i 2 brązowe medale. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Złote krążki zdobyli: Amelia Młynarczyk w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 8,60 sek. oraz na dystansie 300 m – 45,94 sek., Miłosz Piasecki w skoku w dal – 4,58 m, Wiktor Wala w biegi na 600 m – 1:50,69 min, sztafeta dziewcząt 4 x 100 m (Emilia Kołdon, Jagoda Trybuła, Paulina Deska, Amelia Młynarczyk) – 57,19 s oraz sztafeta chłopców 4 x 100 m (Mateusz Pędziwiatr, Wiktor Wala, Ignacy Całko, Miłosz Piasecki) – 58,80 sek.

Ze srebrnymi medalami zawody ukończyli: Emilia Kołdon w biegu 600 m – 8,71 sek., Mateusz Pędziwiatr w skoku dal – 4,33 m, Miłosz Piasecki w biegu na 300 m – 48,08 sek.

Na trzecim stopniu podium stanęli: Mateusz Pędziwiatr w biegu na 60 m – 9,07 s, Emilia Kołdon w biegu na 300 m – 47,89 sek.

Warto dodać, że wszyscy medaliści to wychowankowie trenerki Żanety Trąbczyńskiej, wywodzący się z lekkoatletycznej klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr. 7 w Częstochowie.

Pozostali zawodnicy CKS, którzy zajęli miejsca w ścisłych finałach: 4. miejsce Gloria Zielska w biegu na 600 m – 1:59,96 min, 4. miejsce Nikodem Trąbczyński w skoku wzwyż – 115 cm, 5. miejsce Jagoda Trybuła w biegu na 600 m - 2:01,46 min, 5. miejsce Ignacy Całko w biegu na 300 m – 51,41 sek., 6. miejsce Liliana Wysocka w biegu na 60 m – 9,22 sek., 7. miejsce Nikodem Trąbczyński w skoku w dal – 4,03 m, 7. miejsce Aleksandra Puszczak w skoku wzwyż – 115 cm, 8. miejsce Julia Wróbel w rzucie p. palantową – 19,50 m, 8. miejsce Kacper Grobelny w rzucie p. palantową – 26 m.

Kilka dni wcześniej w Rudzie Śląskiej rozegrane zostały mistrzostwa w kategorii U1,  czyli roczniki 2009 i 2010. W tych zawodach lekkoatleci CKS wywalczyli 3 medale - złoty, srebrny i brązowy. Złoto było udziałem Alicji Ślęzak w pchnięciu kulą (11,31 m). Srebro wywalczyła Hanna Borkowska, która w skoku w dal uzyskała 4.33 m. Na trzecim stopniu podium stanęła Weronika Wójtowicz w wieloskoku – 9,19 m.