zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa w najbliższą niedzielę, 11 września rozpocznie walkę o brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Podopieczni Lecha Kędziory zmierzą się na wyjeździe z For Nature Solutions Apatorem Toruń.

Częstochowski Włókniarz brązowy medal Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobył w 2019 roku. O najniższy stopień podium "biało-zieloni" walczył wówczas z Falubazem Zielona Góra. Teraz ich rywalem będą toruńskie "anioły".

W rundzie zasadniczej w rywalizacji z For Nature Solutions Apatorem Toruń drużyna Lecha Kędziory zgarnęła punkt bonusowy. Częstochowianie przegrali na wyjeździe 42:48, a w rewanżu pokonali rywala 50:40. Dwumecz o brąz najsilniejszej ligi na świecie między tymi zespołami zapowiada się więc niezwykle ciekawie.

Włókniarz pojedzie o brązowe medale w najsilniejszym zestawieniu. Szkoleniowiec "lwów" w stosunku do ostatniego spotkania zdecydował się jedynie na kosmetyczną zmianę w składzie. Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki zostali zamienieni numerami startowymi. Do lekkiej modyfikacji doszło także w ustawieniu par torunian. W pierwszym biegu z numerem 9 zobaczymy Roberta Lambert.

Początek spotkania o godz. 17. Pojedynek będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 2, a także za pośrednictwem platformy Canal + Online.