Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa zaprasza w niedzielę, 18 września na imprezę "Stary Rynek na SPORTOWO", adresowaną głównie do dzieci w wieku 6-12 lat.

Na uczestników imprezy, która odbędzie się na Starym Rynku, czeka dobra zabawa, emocjonujące wyścigi z nagrodami, a także konkurs wiedzy z zakresu kultury fizycznej.

Wśród wyścigów odbędzie się rywalizacja w bieganiu, jeździe na hulajnodze (z wyłączeniem elektrycznych), jeździe na rolkach, jeździe na „byle czym" (deskorolki, wrotki, wózki, rowerki bez napędu), a także skoki w worku. Dystans to zaledwie ok. 150 m. Podział na kategorie wiekowe zostanie wprowadzony w zależności od ilości uczestników.

Do wyścigów przystąpią tylko te osoby, które zgłoszą się do biura zawodów (czynne od godz. 15), opiekunowie podpiszą zgodę na udział w wyścigu, a uczestnik będzie wyposażony w kask ochronny na głowę (nie dotyczy biegania).  

Poza tym, każdy będzie mógł sprawdzić się w teście sprawności fizycznej, gdzie instruktorzy pomogą w zinterpretowaniu wyników oraz wziąć udział w konkursie wiedzy.

Każdy z uczestników wyścigu otrzyma pamiątkowy medal i worek.

Impreza dofinansowana jest z budżetu Częstochowy.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

godz. 15:00 - otwarcie biura zawodów
godz. 16.00 - otwarcie strefy pokazów i animacji
godz. 16.05 - wspólna rozgrzewka
godz. 16.20 - rozpoczęcie testu sprawności fizycznej
godz. 16:30 - start kategorii - bieganie
godz. 16.50 – start kategorii – jazda na hulajnodze
godz. 17:10 – start kategorii – jazda na rolkach
godz. 17.30 – start kategorii – jazda na „byle czym"
godz. 17.50 – start kategorii – skoki w worku

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę