15 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznych odbędzie się coroczny, tradycyjny już Bieg Godzinny. Trwają elektroniczne zapisy.

Celem imprezy jest m.in. popularyzacja i upowszechnianie biegania jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Bieg polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny. Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach - bieg rekreacyjny (dla uczestniczek i uczestników, którzy w jedną godzinę pokonają do 10 km i PROFI (dla uczestniczek i uczestników, którzy z godzinę pokonają ponad 10 km).

Uczestniczką bądź uczestnikiem może zostać każdy. Osoby poniżej 16. roku życia do weryfikacji i po odbiór numeru startowego zgłaszają się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Impreza odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe.

Nie ma obowiązku biegać pełną godzinę - w każdej chwili może zejść z bieżni po przebiegnięciu dowolnej liczny okrążeń. Obowiązuje limit uczestników  - 250 osób.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 października (tutaj), a osobiste w dniu zawodów, w godz. 13.45 –14.50.

Organizatorem Biegu Godzinnego są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani.

Program:
14.45 - otwarcie biura zawodów
15.50 - zakończenie weryfikacji zgłoszonych uczestników
15.50 - rozgrzewka przed biegiem
16.00 - start biegu godzinnego
17.00 - zakończenie biegu
17.15 - zakończenie imprezy

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę