Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” już po raz dwudziesty pierwszy zorganizował w sobotę, 3 września Memoriał Artura Szymy i Artura Ociepy.

W zawodach wzięło udział ponad 500 uczestników z 49 klubów całej Polski, wśród nich ponad 26 lekkoatletów z Ukrainy. Tegoroczna edycja tych zawodów rozszerzona została również o biegi otwarte (rekreacyjne) dla amatorów.  Dlatego na dystansie 3000 m wystartowało blisko 100 uczestników.

W biegu głównym memoriałowym na tym dystansie zwyciężył Kamil Herzyk z Just Team Bielsko-Biała z wynikiem 8:22,65 min.  Drugi był Patryk Marszałek z GUKLA Bratkowice – 8:34,81, a trzecią lokatę wywalczył lekkoatleta CKS Budowlani Rafał Formicki – 8:46,38 min.

W  drugiej konkurencji memoriałowej, czyli w skoku wzwyż zwyciężył Przemysław Rutowicz z AZS AWF Katowice – 195 cm. Na drugiej pozycji uplasował się Wojciech Janosik z CKS Budowlani Częstochowa – 190 cm (rekord życiowy. Trzecie miejsce zajął Filip Tomaszek z Piasta Gliwice – 185 cm.

Z licznego grona zawodników CKS, którzy wystartowali również w tej imprezie, najwartościowsze wyniki uzyskali: zwyciężczyni biegu na 100 m Oliwia Cyrulińska – 12,53 sek – rek. życiowy, Julia Trąbczyńska - pierwsza w biegu na 300 m przez płotki – 47,84 sek. rek. życiowy. Drugie miejsce w rzucie oszczepem wywalczyła Maja Ruszel – 31,19 m.  Najwartościowszy wynik zawodów uzyskał Filip Rak z AZS Politechnika Opolska, który zwyciężył na dystansie 800 m wynikiem 1:49,79 min.