Kiepska aura nie przeszkodziła w rozgrywkach kobiet i mężczyzn w ramach V Pucharu Śląska, który odbył się 30 i 31 lipca na boiskach Galerii Jurajskiej.

Puchar Śląska w siatkówce plażowej zorganizowano w pobliżu Galerii Jurajskiej nie po raz pierwszy. Częstochowa jest w ogóle jedną ze „stolic” rodzimej siatkówki, także z racji ogromnej lokalnej publiczności tego sportu. Miasto zawsze miało świetne zawodniczki i zawodników; część grywała również w siatkówkę plażową – by wspomnieć choćby o Julii Nowickiej, która z Częstochowy zawędrowała aż do… siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

W sobotę, 30 lipca, do rywalizacji przystąpiło 9 par kobiecych. Były wśród nich także siatkarki grające w eliminacjach mistrzostw Polski. Turniej wygrały faworytki – Olga Klocek i Magdalena Rapacz-Matras – w finale pokonując Katarzynę Szymoniak i Paulinę Szymańską. Trzecie miejsce zajęły Dominika Walusza i Marta Szajer-Widawska.  

Niedziela należała do mężczyzn – w szranki stanęło 12 duetów z całej Polski, w tym z Częstochowy i regionu. Najlepsi okazali się bracia – Daniel Białek i Tomasz Białek. Drugie miejsce zajęli Sylwester Janek i Michał Koryciński, a trzecie –  Jakub Wierciński i Piotr Piwowarczyk.  

Po sobotnim, kobiecym turnieju nagrody wręczał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Piotr Grzybowski, a także poseł ziemi częstochowskiej Zdzisław Wolski oraz sędzia główny i organizator turnieju Marcin Dobrzański z KU AZS Politechniki Częstochowskiej. Ten ostatni już zapraszał na przyszłoroczne rozgrywki, ciesząc się, że zawodniczki i zawodnicy z całego kraju bardzo pozytywnie ocenili poziom organizacji turnieju. Z kolei w niedzielę ze strony miejskiego samorządu najlepszym zawodnikom gratulował Piotr Grzybowski.  

Organizatorem imprezy był AZS Politechniki Częstochowskiej, a gospodarzem – Galeria Jurajska. Na należących właśnie do niej boiskach odbywał się bowiem weekendowy turniej. Partnerami były Miasto Częstochowa, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Śląski  Związek Piłki Siatkowej.

A oto pełna klasyfikacja końcowa:

Kobiety:
1. Magdalena Rapacz-Matras / Olga Klocek
2. Katarzyna Szymoniak / Paulina Szymańska
3. Dominika Walusza / Marta Szajer-Widawska
4. Otylia Pikuła / Sandra Galas
5-6. Anna Krzak / Barbara Kołtun
5-6. Karolina Pluta / Roksana Semeniuk
7-8. Maja Wójcik / Nadia Kożuch
7-8. Kinga Płodowska / Dominika Pala
9. Sandra Będkowska / Maria Kurek

Mężczyźni:
1. Daniel Białek / Tomasz Białek
2. Sylwester Janek / Michał Koryciński
3. Jakub Wierciński / Piotr Piwowarczyk
4. Bartosz Lentner / Jędrzej Brożyniak
5-6. Jakub Kantorowicz / Seweryn Kwiatecki
5-6. Jakub Pośpiech / Dawid Świeboda
7-8. Eryk Tomzik / Mikołaj Barczyk
7-8. Kamil Parkitny / Adam Woźnica
9-12. Krzysztof Barczyński / Kacper Ruksza
9-12. Radosław Dorobisz / Mariusz Żoń
9-12. Paweł Szajer / Damian Parkitny
9-12. Wojciech Karoń / Szymon Karoń

fot. Artur Kucharski

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę