Częstochowski Raków pokonał w czwartek, 11 sierpnia przed własną publicznością 1:0 drużynę Spartaka Trnava i przypieczętował awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA.

Częstochowianie przystępowali do tego spotkania z dwubramkową zaliczką, którą przywieźli z Trnawy.

W pierwszej połowie rewanżowego meczu Raków miał kilka okazji do zdobycia gola. W 14. minucie po strzale głową Vladislavsa Gutkovskisa sędzia nie dostrzegł przewinienia w polu karnym gości. Bramkarza Spartaka próbowali zaskoczyć Patryk Kun, Ivi Lopez i Walerian Gwilia. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron goście mogli wyjść na prowadzenie, ale znakomitą okazję zmarnował Milan Ristovski, który z czystej pozycji uderzył piłkę nad poprzeczką. W dalszej części spotkania strzały na bramkę gości oddawali Lopez i Kun. W 68. minucie akcję częstochowskiego zespołu wykończył Vladyslav Kochergin i było 1:0. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

W dwumeczu Raków pokonał rywala aż 3:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Kolejnym rywalem częstochowian będzie czeska Slavia Praha, która wyeliminowała Panathinaikos.  Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 18 sierpnia o godz. 18 w Częstochowie. Rewanż tydzień później w Pradze. A już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy drużyna Marka Papszuna zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Pierwszy gwizdek tego spotkania zaplanowano na godz. 17.30.

Raków Częstochowa - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Raków: Trelowski - Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun (88. Sorescu), Gwilia (88. Czyż), Papanikolaou, Tudor, Ivi (75. Wdowiak), Kochergin (85. Nowak), Gutkovskis (75. Musiolik)

Spartak: Takac - Stetina, Tumma, Ristovski (79. Oseni), Stefanik, Boateng, Curma (46. Koštrna), Daniel (73. Ivan), Bukata (67. Paur), Miković (46. Yusuf), Savvidis