W piątek, 17 czerwca zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe w rewanżowym spotkaniu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Drużyna Lecha Kędziory w zasadzie ma już w kieszeni punkt bonusowy, ale z pewnością będzie chciała wyjechać stamtąd w pełną pulą.

W pierwszej fazie rundy zasadniczej częstochowianie pokonali grudziądzan przed własną publicznością aż 65:25. Goście musieli radzić sobie bez swojego lidera Nickiego Pedersena, którego z powodu kolejnej kontuzji zabraknie również w rewanżu. To sprawia, że wrosną szanse ekipy Lecha Kędziory na wywiezienie z Grudziądza trzech punktów. Łatwo jednak nie będzie, bo trzeba pamiętać, że w ostatnim meczu na swoim terenie podopieczni Janusza Ślączki pokonali 50:40 Fogo Unię Leszno.

W piątek pod nieobecność Nickiego Pedersena gospodarze z pewnością skorzystają z zastępstwa zawodnika. Pod numerem "16" najprawdopodobniej pojawi się Norbert Krakowiak. Częstochowianie wystąpią w najsilniejszym zestawieniu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Włókniarz przegrał w Grudziądzu 42:48, ale punkt bonusowy powędrował do Częstochowy.

Początek meczu o godz. 20.30.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
9. Przemysław Pawlicki
10. Krzysztof Kasprzak
11. Frederik Jakobsen
12. Z/Z
13. Kacper Warduliński
14. Kacper Łobodziński
15. Kacper Pludra
16.

fot. www.wlokniarz.com

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę