Rewelacyjnie spisali się tenisiści stołowi AZS-u UJD Częstochowa w rozegranych w dniach 1-15 maja w brazylijskim Caxias do Sul Letnich Igrzyskach Głuchych.

W igrzyskach wzięło udział 2401 zawodników z 73 państw. W tenisie stołowym o medale rywalizowało 74 pingpongistów z 22 państw. Historyczne sukcesy odniosła Julia Szemiel i Gabriela Dyszkiewicz, które drużynowo wywalczyły brązowy medal (pierwsza Ukraina, druga Japonia). O wejście do finału uległy Japonii 2:3. To pierwszy medal  olimpijski od 1969 roku, tj. początku rywalizacji tenisistek stołowych z udziałem Polski.

Indywidualnie Szemiel i Dyszkiewicz zostały sklasyfikowane 5. miejscu. Sukces sportowy odnieśli również Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Karol Jabłoński. W rywalizacji drużynowej wywalczyli szóste miejsce. O braku awansu do strefy medalowej zadecydowała porażka z Kazachstanem 2:3. W tym meczu wystąpili wszyscy zawodnicy z AZS UJD. W turnieju indywidualnym z grupy wyszedł tylko Szeliga, w grze podwójnej najmłodszy uczestnik Jabłoński był piąty.

Reprezentacja Polski zdobyła w sumie 42 medale, w tym 8 złotych. Polskę reprezentowali siatkarze i siatkarski, koszykarze i koszykarki, piłkarki i piłkarze, lekkoatleci, pływacy, kolarze , judocy i  pingpongiści.