Lekkoatleci CKS Budowlani zdobyli cztery medale podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Częstochowski klub zwyciężył także w klasyfikacji drużynowej.

Najlepsi biegacze z całej Polski rywalizowali w kategorii seniorów, U23 U20 i U18. W mistrzostwach wystartowało ponad 500 uczestników, w tym 11 zawodników CKS Budowlani. Był to jeden z najlepszych występów w historii biegaczy z Częstochowy. W sumie zdobyli 4 medale - 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Złoty medal w kategorii U23 na dystansie 4 km wywalczył Oliwier Mutwil. Zawodnik CKS jak zwykle popisał się doskonałym finiszem, zwyciężając ze swoimi rówieśnikami. W seniorskiej stawce Mutwil wywalczył brąz. W tegorocznej kolekcji medalowej zgromadził już 4 medale mistrzostw Polski (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Doskonale zaprezentowała się również Anna Lizińska w kategorii U18. Biegaczka CKS wywalczyła srebrny medal na dystansie 3 km. Oprócz niej na mistrzostwach wystąpili też: Hanna Bigdowska (5. miejsce na 2 km), Olga Droś (24. miejsce na 3 km), Radosław Porada (28. miejsce na 5 km) Aleksandra Walaszek (35. miejsce na 3 km) oraz Mateusz Majewski (38. miejsce na 3 km). W klasyfikacji zespołowej w kategorii U18 CKS zdobył 16 punktów i stanął na najwyższym stopniu podium. - Dwa inne zespoły zdobyły również po 16 punktów, jednak najlepszy wynik indywidualny z tych drużyn uzyskała zawodniczka naszego klubu, Anna Lizińska. Dlatego nasz zespół został sklasyfikowany na pierwszym miejscu - wyjaśnia Czesław Lamch, prezes CKS Budowlani.

W kategorii  20 Michał Piątek w biegu na 6 km w niezwykle mocnej obsadzie uplasował się na 9. miejscu, a Konrad Simiński na 3 km był 27. Wśród seniorów oprócz Mutwila wystartowali jeszcze Piotr Pałka, który na 8 km zajął 27. miejsce, a Karol Grabowski był 33. na 4 km.

Klasyfikacja klubowa U18 (pierwsze dziesięć zespołów)