Tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD po wyrównanym pojedynku przegrały w poniedziałek, 11 października na wyjeździe 2:3 z aktualnymi mistrzyniami Polski - KTS-em Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Faworytem tego meczu była utytułowana drużyna z Tarnobrzega, ale częstochowianki mogły pokusić się o niespodziankę.

W pierwszym pojedynku Anastasiya Dymytrenko przegrała w trzech setach z reprezentantką Portugalii - Yu Fu. W drugim starciu Roksana Załomska ograła 3:1 mistrzynię Europy Elizabetę Samara. W trzecim grze liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko wygrała bez straty seta z Kingą Stefańską. W kolejnym pojedynku po wyrównanym meczu Roksana Załomska uległa 1:3 Yu Fu. W decydującym starciu Anastasiya Dymytrenko przegrała 1:3 z Elizabetą Samarą.

Kolejny mecz akademiczki rozegrają w najbliższą sobotę, 12 października na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie SKTS Sochaczew.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2

Wyniki gier: Yu Fu – Anastasiya Dymytrenko 3:0 (11:6, 11:6, 11:5), Elizabeta Samara – Roksana Załomska 1:3 (9:11, 9:11, 11:5, 9:11), Kinga Stefańska – Tetyana Bilenko 0:3 (7:11, 6:11, 4:11), Yu Fu – Roksana Załomska 3:1 (11:5, 9:11, 11:8, 11:5), Elizabeta Samara – Anastasiya Dymytrenko 3:1 (11:5, 11:3, 10:12, 11:8).