Sześć medali wywalczyli lekkoatleci CKS Budowlani podczas Halowych Mistrzostw Województwa Śląskiego w kategorii U14 i U16, które odbyły się w Łodzi.

W zawodach wystartowało ponad 400 osób, w tym 29 młodych lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. W kategorii wiekowej U14 złoty medal zdobył Franciszek Czaja, który pokonał najszybciej 60 m przez płotki – 11,39 sek. Srebro w tej samej konkurencji wywalczył Antoni Deko – 11,90 sek.  Drugie miejsce w biegu na 1000 m zajęła Zuzanna Gradoń. Dystans ten pokonała w czasie 3:17,78 min. To jej nowy rekord życiowy.

W kategorii wiekowej U16 zawodnicy CKS zdobyli również 3 medale. Dwa srebrne były dziełem  Alana Klucznego - w biegu na 60 m (9,38 sek.) oraz skoku wzwyż (160 cm). Brązowy medal w biegu na dystansie 60 przez płotki zdobył z kolei Maciej Dyja (10, 35 sek.).

Były to już ostatnie w tym roku  zawody halowe. Od 20 marca rozpoczyna się sezon biegów przełajowych, w których zawodnicy CKS również liczą na sukcesy.