Zespół Bebetto AZS UJD Częstchowa, który po raz 26. wystąpi w żeńskiej ekstraklasie tenisa stołowego, ogłosił kadrę na nowy sezon. Drużynę wzmocniła reprezentantka Ukrainy, Tatiana Bilenko.

W poprzednim rozgrywkach częstochowskie tenisistki zajęły piąte miejsce miejsce. Teraz powinny liczyć się w walce o medale.

W sezonie 2019-2020 skład uległ zmianie. Częstochowski klub pozyskał 35-letnią Tatianę Bilenko reprezentantkę Ukrainy, grającą widowiskowo i do tego stylem defensywnym. To trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich - Pekin (2008), Londyn (2012), Rio de Janeiro (2016). Obecnie zajmue 82. pozycję w światowym rankingu. W ubiegłym sezonie występowała w węgierskim klubie Szekszard AC. Wcześniej grała w Lidze Mistrzyń w barwach UCAM Kartagena i SVNO Stroeck.

Pozostałe zawodniczki to medalistki ostatnich indywidualnych mistrzostw Polski seniorek: Roksana Załomska i Sandra Wabik. W kadrze są ponadto: Julia Szemiel, Karolina Zając, Diana Wrzosek, Aleksandra Pięta, Aleksandra Jezik i Klaudia Mazur. Trenerem zespołu pozostaje Paulina Narkiewicz.

Z drużyny odeszły: reprezentantka Serbki Andrea Todorović, Daria Łuczakowska oraz Kinga Falarz.

Bebetto AZS UJD Częstochowa zainauguruje rozgrywki 14 września meczem domowym z SKTS-em Sochaczewem.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę