4 października w Hali Sportowej Częstochowa rozbłysną gwiazdy grupy Tymex Boxing Promotion. W ringu zobaczymy m.in. Ewę Brodnicką, miejscowego boskera Roberta Parzęczewskiego i Łukasza Wierzbickiego.

Trudne wyzwanie czeka mistrzynię świata WBO Ewę Brodnicką, która spotka się z utytułowaną Argentynką Edith Soledad Matthysse.

– W zawodowym boksie niewiele jest rodzeństw z takim dorobkiem jak Argentyńczycy Edith Soledad i jej brat Lucas Martin Matthysse. Oboje byli mistrzami świata, Edith Soledad Matthysse wywalczyła pasy federacji WBA i WBC w wadze piórkowej, zaś Lucas Martin Matthysse najpierw był tymczasowym czempionem WBC w kategorii junior półśredniej, a następnie sięgnął po trofeum WBA Regular w wadze półśredniej. Zrobimy wszystko, aby przyjechał wraz z siostrą do Częstochowy – mówi promotor i organizator „Tymex Boxing Night” Mariusz Grabowski.

Niepokonana na zawodowych ringach (rekord 17-0) Ewa Brodnicka wraca na częstochowski ring, gdzie już raz skutecznie broniła tytułu mistrzyni świata WBO kategorii super piórkowej, pokonując Kanadyjkę Sarah Pucek. W walkach mistrzowskich wygrywała także z pięściarką z RPA Nozipho Bell oraz niedawno z Meksykanką Janeth Perez, byłą mistrzynię świata IBF i WBA w wadze koguciej.

– Mistrzynię świata i byłą mistrzynię Europy Ewę Brodnicką czeka trudne wyzwanie, ale jestem dobrej myśli. W połowie sierpnia do Polski przylatuje trener Gus Curren, zresztą plan przygotowań jest gotowy w najdrobniejszych szczegółach – powiedział Mariusz Grabowski.

Jak ryba w wodzie na częstochowskich galach czuje się Robert „Arab” Parzęczewski (23-1, ). Częstochowianin, który seryjnie nokautuje swych rywali, a ostatnio byłego mistrza świata WBA kat. średniej Rosjanina Dmitrija Chudinova, zmierzy się z trenującym na stałe na Wyspach Brytyjskich Patrickiem Mendy. To pięściarz znany polskim kibicom m.in. z walk z Kamilem Szeremetą i Robertem Świerzbińskim.

– Bardzo trudny przeciwnik do znokautowania, zobaczymy czy to się uda Parzęczewskiemu – dodał szef Tymexu.

Po obozie na Florydzie, gdzie sparował m.in. ze znakomitym Keithem Thurmanem, kolejną walkę w Częstochowie stoczy też boksujący w wadze półśredniej Łukasz Wierzbicki (18-0). Miejscowi kibice obejrzą w akcji też Marcina Siwego. Jeśli pięściarz kategorii ciężkiej zwycięży 4 października, będzie to jego jubileuszowa 20. wygrana w profesjonalnej karierze.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę