Paulina Myrda z UKS-u 48 Częstochowa sięgnęła po srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w Sofii.

W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 40 państw. Nasz kraj był reprezentowany w Bułgarii przez jedenastoosobową ekipę w składzie której znalazła się zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego 48 Częstochowa Paulina Myrda. Znakomicie spisywała się w swoich kolejnych startach. W konkurencji indywidualnej zajęła 11. miejsce na świecie w kategorii junior młodszy U-17, jednocześnie w tym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa i tu wraz z Nelą Szczur i Zofią Ciesielską zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym.

W sztafecie żeńskiej wraz z Nelą Szczur zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym, a w sztafecie mix wraz z Olafem Paradowskim uplasowała się na 4. miejscu.

Mistrzostwa Świata Juniorów U-19 i Juniorów Młodszych U-17 w Pięcioboju Nowoczesnym odbywały się od 18 do 25 lipca w Sofii.

W lutym podczas uroczystości rozstrzygnięcia plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego zastępca prezydenta Andrzej Szewiński wręczył Paulinie Myrdzie statuetkę „Nadzieja częstochowskiego sportu”.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę