Częstochowski Raków po zwycięstwie 24 kwietnia z Podbeskidziem Bielsko-Biała na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do ekstraklasy. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk pogratulował sukcesu piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu i władzom klubu.

- Drużynie, trenerom i zarządowi klubu należą się wielkie słowa uznania. Gratuluję awansu i zespołu, jaki udało się zbudować– mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. - To sukces Rakowa, ale i całego środowiska piłkarskiego w naszym mieście. Wierzę, że będzie on szansą na dalszy rozwój piłki nożnej w Częstochowie, a także inspiracją dla wielu młodych ludzi zainteresowanych sportem.

Klub z Częstochowy, który niedługo obchodził będzie stulecie istnienia (Racovia została założona w 1921 r.)  wraca do ekstraklasy po 21 latach przerwy. Ostatni raz grał tam w sezonie 1997/98.

Tymczasem Częstochowa przygotowuje inwestycję, której celem jest stworzenie na MSP Raków ośrodka szkoleniowego dla młodych piłkarzy, a jednocześnie podniesienie standardu obiektu do wymagań Ekstraklasy.  

Miasto uzupełniło niedawno w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek dotyczący dofinansowania przebudowy stadionu Rakowa o uchwały Rady Miasta zabezpieczające środki na tę inwestycję w tegorocznym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Częstochowy. Montaż przewiduje realizację zadania „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie” ze środków miejskich i ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Miasto zakłada dofinansowanie w wysokości 20,5 mln zł, ministerstwo zadeklarowało na razie 10 mln zł w ramach tzw. planu rocznego. Dlatego – niezależnie od złożonego w 2018 r. projektu (zarówno do planu rocznego, jak i wieloletniego), zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie także w ramach tegorocznej edycji ministerialnego programu.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę