W tym roku Jura Krakowsko-Częstochowska stanie się areną zmagań kolarzy. Ta malownicza kraina będzie gościć cztery imprezy dla entuzjastów rowerowego ścigania.

Trzy z nich organizowane w ramach Rowerowego Pucharu MTB Prezydenta Miasta Częstochowy (20 maja, 1 lipca i 3 września) to gratka dla miłośników jazdy w terenie.  Jura jako jeden z najbardziej zróżnicowanych rejonów naszego kraju to destynacja wielu rowerowych wypraw. Tereny przez które będą biegły trasy wyścigów, to legendarne w świecie MTB miejscówki - jak choćby okolice zamku w Olsztynie, które gościły zawody z cyklu Pucharu Polski. 

Jak zapewniają organizatorzy, trasy przygotowanych dystansów będą dostosowane do różnych poziomów kolarskiego wyszkolenia, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie: od ambitnego ścigania po rodziców z dziećmi.

Nie lada gratka czeka też na miłośników ścigania po asfalcie. 2 lipca, dzień po drugich zawodach cyklu Pucharu MTB, wystartuje wyścig szosowy VELO TREK Częstochowa. Prócz cieszących oko widoków na zawodników czekać będzie wymagająca trasa: na najdłuższym dystansie ok. 90 km do pokonania będzie ponad 1500 m w pionie. Ale same wyścigi to nie wszystko. 1 i 2 lipca w miasteczku zawodów TREK zorganizuje swój Demo Day, podczas którego będzie okazja przetestowania rowerów tego amerykańskiego producenta. A będzie z czego wybierać - gotowych do jazdy będzie prawie 100 rowerów górskich i szosowych!

Organizatorami wydarzeń są: Fundacja “Rowerowa Jura”, Miasto Częstochowa, producent rowerów TREK oraz sklep rowerowy FabrykaRowerow.com. 

Miejscem startów oraz TREK Demo Day będzie polana przy ul. Mstowskiej za stadniną koni TKKF Pegaz pod Przeprośną Górką.

Więcej informacji na:
https://www.facebook.com/events/591734804369751/
https://www.facebook.com/events/101549053716118/
https://www.facebook.com/events/268138506946801/

 

Źródło: wczestochowie.pl

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę