Już w najbliższy piątek, 28 kwietnia w hali Akademickiego Centrum Sportowego tenisistki Bebetto AZS AJD rozegrają pierwszy mecz o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski z KTS Siarką Tarnobrzeg.

Częstochowskie tenisistki w półfinale rundy play-off pokonały AZS UE Wrocław, a zespół Siarki stracił tylko seta w obu pojedynkach z SKTS-em Sochaczew. 

Faworytem finałowego dwumeczu będzie drużyna z Tarnobrzega, która w rundzie zasadniczej wygrała wszystkie mecze. Tenisistki Bebetto AZS AJD przegrały z Siarką 0:3 i 1:3.

W piątek naszym zawodniczkom przyjdzie zmierzyć się z reprezentantką Białorusi Wiktorią Pawlowicz (trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, dziesięciokrotna medalistka mistrzostw Europy), Chinką Li Qian (brązowa medalistka mistrzostw świata w grze podwójnej, medalistka mistrzostw  Europy, zwyciężczyni  Europa TOP 12, trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich) oraz dobrze znaną w Częstochowie reprezentantką Serbii Andreą Todorovic.

Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców do dopingowania częstochowskich tenisistek w walce o tytuł mistrzyń Polski. Emocji na pewno nie zabraknie. 

Mecz rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny. Rewanż w sobotę, 29 kwietnia w Tarnobrzegu.

 

źródło: wczestochowie.pl

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę