Gala Lodowa na stałe wpisała się już do terminarza częstochowskich imprez sportowych. Jej tegoroczna edycja rozegrana zostanie 28. stycznia (sobota) na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 16:00.

Bilety w cenie 15 złotych zakupić można w trzech punktach: w sekretariacie klubu, w sklepie komputerowym „Pat-Rox” oraz w kasach lodowiska.

Punkty sprzedaży biletów na XV Galę Lodową o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy:

 1. Sekretariat Włókniarza Częstochowa
  ul. Olsztyńska 123/127 (wejście od ulicy Żużlowej)
  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00
 2. Sklep komputerowy „Pat-Rox”
  ul. Krakowska 11 (róg Strażackiej)
  od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00
  w sobotę od godziny 10:00 do 14:00
 3. Sztuczne Lodowisko
  ul. Tadeusz Boya-Żeleńskiego 4
  od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00

Jednocześnie przypominamy, że zawody za darmo obejrzą dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2005 roku i później) oraz posiadacze karnetów na sezon 2017.

Historia lodowego ścigania w naszym mieście sięga 2002 roku. Wówczas po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizował bowiem Sławomir Drabik. Żywa legenda częstochowskiego żużla w roli gospodarza imprezy wystąpiła aż dwunastokrotnie. W 2015 roku Galę zorganizował Hubert Łęgowik, natomiast za przeprowadzenie jej czternastej odsłony po raz pierwszy w historii odpowiedzialni w całości byli włodarze Włókniarza Częstochowa.

28. stycznia na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego zjawi się dwunastu czołowych zawodników krajowych w tej odmianie speedwaya, którzy powalczą o zwycięstwo w XV Częstochowskiej Gali Lodowej. Zawody składać będą się z czternastu wyścigów: dwunastu podstawowych, barażu dla zawodników z miejsc 3-6 oraz z finału. W ostatniej gonitwie tradycyjnie wystartują dwaj najskuteczniejsi jeźdźcy po rundzie zasadniczej, a jej skład uzupełnią: zwycięzca oraz drugi zawodnik repasażu.

Źródło: materiały organizatora

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę