Częstochowski Włókniarz w ciągu jednego dnia sfinalizował aż trzy kontrakty. W przyszłym sezonie punkty dla "lwów" zdobywać będą Rune Holta, Leon Madsen i Sebastian Ułamek. Kto następny?

- Budujemy zespół dalej i na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, jaki będzie jego ostateczny kształt - mówi Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Aktualne są wciąż dwie koncepcje. Jedna z nich zakłada stworzenie solidnego i wyrównanego zespołu bez wyraźnego lidera, a druga z jedną "strzelbą". 

Kibiców częstochowskiego żużla z pewnością ucieszył fakt powrotu do Włókniarza Rune Holty, który nie zdecydował się pozostać w Rybniku. Dobrą wiadomością jest też pozyskanie Leona Madsen. O Duńczyka bił się także klub z Torunia. Dlaczego obaj zdecydowali się na Częstochowę. - Dzięki doświadczeniu zdobytemu u boku m.in. Mariana Maślanki staram się rozmawiać z zawodnikami nie tylko w sposób biznesowy. Bo w tym wszystkim tak naprawdę nie są najważniejsze pieniądze - twierdzi Świącik. - Myślę, że Holta i Madsen to zauważyli. Obaj poczuli się w Częstochowie jak w domu i chyba to przeważyło. 

Jak udało nam się dowiedzieć, klub planuje jeszcze zakontraktować co najmniej dwóch obcokrajowców. - To kwestia najbliższych dni - informuje Świącik. - Rozmawiamy ze wszystkimi obecnie dostępnymi na rynku żużlowcami zagranicznymi, nie tylko z Pedersenem, Jonssonem czy Jepsenem Jensenem, ale też z Klindtem, Lambertem, Thorssellem, Nilssonem czy Kylmaekorpim - zdradza. 

Z naszych informacji wynika, że budżet częstochowskiego klubu na sezon 2017 może wynieść ok. 6 mln zł, z czego 2,5 mln zł ma otrzymać od miasta. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami miasta i radnymi. Zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej promować Częstochowę na rynku polski i zagranicznym - zapewnia Świącik. - Dzięki wsparciu miasta i sponsorów jest duża szansa na pozyskanie zawodnika startującego w SEC i Grand Prix. 

Źródło: Wczestochowie.pl

fot. .www.wlokniarz.net

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę