Przy Gimnazjum nr 17 zbudowano nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. To kolejna sportowo-rekreacyjna inwestycja dla mieszkańców, zrealizowana w dzielnicy Zawodzie.

25 listopada nowy obiekt został oficjalnie oddany do użytku. Podczas uroczystości uczniowie G17 zaprezentowali program sportowo-artystyczny oraz przypomnieli sylwetkę patrona szkoły, znanego siatkarza i trenera, Huberta Wagnera.

Nowoczesne boisko o wymiarach 24,1 x 44 m umożliwia grę w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Całość wyposażono w bramki, siatki i kosze, otoczono piłkochwytami i ogrodzeniem. Wybudowano też chodniki i dojazdy do boisk, zamontowano ławki i nowe oświetlenie. Sfinansowana w ramach realizowanego od kilku lat programu budowy boisk inwestycja kosztowała 348,5 tys. zł.

Oprócz boiska, przy szkole – w ramach budżetu obywatelskiego – powstał też plac do ulicznego treningu street workout. Obiekt umożliwia uprawianie treningu kalistenicznego, sprawnościowego, oraz gimnastycznego (wraz z elementami parkour). Zestaw do ćwiczeń zawiera: drabinki pionowe, drabinkę poziomą, ławki ukośne z drabinkami, drążki do podciągania i przeskoków, rurę do pole dance, kółka gimnastyczne na łańcuchach, poręcze równoległe oraz drążek typu żmijka. Urządzenia znajdują się na syntetycznej nawierzchni sportowej. Do zestawu prowadzi chodnik z kostki betonowej; na miejscu ustawiono ławki i kosze na śmieci. W ramach zadania dokupiono też urządzenia zabawowe (karuzela i zestaw sprawnościowy dla dzieci) do istniejącego już placu zabaw. Kosztująca ponad 169,5 tys. zł inwestycja została zrealizowana pod koniec sierpnia.

W ubiegłym roku przy Gimnazjum 17 zbudowano plac zabaw dla dzieci. Na miejscu powstały m.in.: podwójna huśtawka, huśtawka „ważka”, bujak sprężynowy, trampolina, piaskownica oraz urządzenie wielofunkcyjne. Ułożono też chodniki z kostki betonowej i zamontowano kosze na śmieci. Zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego inwestycja kosztowała ponad 164 tys. zł.

W październiku 2014 roku na terenie szkoły powstał plac aktywności ruchowej dla mieszkańców Zawodzia. Zestaw składa się z dwuosobowych urządzeń typu: orbitrek, biegacz, wahadło/twister, rower, wioślarz, wyciąg górny i narty biegówki. Wzdłuż obiektu ułożono nawierzchnię z kostki betonowej oraz zamontowano ławki i kosze na śmieci. Kosztująca ponad 81,5 tys. zł inwestycja została finansowana z budżetu miasta, w ramach budowy placów rekreacji ruchowej dla dzieci i seniorów.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę