W poniedziałek do częstochowskiego klubu wpłynęło zapytanie dotyczące przystąpienia Włókniarza Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017.

 

Na udzielenie odpowiedzi dostaliśmy siedem dni. Patrząc na sytuację finansową klubu, mogliśmy podjąć decyzję zaraz po wpłynięciu zapytania. Jednak zdając sobie sprawę z powagi decyzji, jaką podejmujemy, wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie na dopięcie wielu ważnych spraw. Kluczowe dla nas jest zdanie środowiska żużlowego, kibiców, sponsorów i władz miasta. Częstochowa zasługuje na Ekstraligę i to jest pewne. Mamy wspaniałych kibiców, piękny stadion SGP Arena, tradycje, oddanych działaczy i co najważniejsze władze miasta, którym zależy na sporcie w najwyższym krajowym wydaniu – podsumował dzisiejszą decyzję prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik.

Jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz, pokazaliśmy w zeszłym roku, organizując wspólnie z WTS Wrocław rundę play-off, że organizacyjnie jesteśmy gotowi na największe imprezy żużlowe w kraju.Wszystkie powyższe sprawy plus stabilność finansowa klubu, dają nam gwarancję wypełnienia wszelkich wyzwań, jakie stawia przed Włókniarzem start w najwyższej fazie rozgrywek w sezonie 2017.Zarząd Klubu podjął decyzję o przystąpieniu klubu CKM Włókniarz Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017.Przed nami teraz procedura weryfikacyjna do której oczywiście jesteśmy przygotowani – dodał na zakończenieMichal Świącik.

 

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa w tegorocznym sezonie brał udział w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Biało-zieloni zajęli 3. miejsce, za Orłem Łódź i Lokomotivem Daugavpils. Właśnie fakt, że drużyna z Łotwy wygrała Nice PLŻ sprawił, że przed częstochowianami otworzyła się furtka do startów na najwyższym szczeblu w kraju.

 

Już w trakcie sezonu jasne stało się, że klub z Daugavpils nie otrzyma zgody na awans do PGE Ekstraligi, bez względu na to, które miejsce w Nice PLŻ zajmie. Włodarze drugiego Orła Łódź byli natomiast zainteresowani wejściem do najsilniejszej żużlowej ligi świata tylko pod warunkiem wywalczenia sobie awansu poprzez drogę sportową. W takiej sytuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wystosowano zaproszenie do trzeciej drużyny Nice PLŻ - częstochowskiego Włókniarza

 

Teraz przed klubem mnóstwo pracy. Muszą założyć spółkę prawa handlowego, by móc zostać jednym z udziałowców spółki Ekstraligi Żużlowej. Ponadto czeka ich gorący okres transferowy, bowiem chcąc liczyć się choćby w walce o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym muszą przeprowadzić poważne zmiany kadrowe.

źródło: Włókniarz, Sportowe Fakty 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę